Regionálna výtvarná a literárna súťaž

• „MÔJ BEZPEČNÝ PRÍSTAV, MOJA KOTVA“- propozície súťaže

Základná škola s materskou školou, Ulica. P. Dobšinského 746/5, 97101 Prievidza

Vyhlasuje

1.ročník výtvarnej a literárnej súťaže

„MÔJ BEZPEČNÝ PRÍSTAV, MOJA KOTVA“

POSLANIE SÚŤAŽE:
          Svojou výtvarnou alebo literárnou prácou vyjadriť svoj obdiv, rešpekt a úctu k ľuďom alebo skupinám ľudí, ktorí nezištne, dobrovoľne a s ochotou pomáhajú alebo pomohli žiakom/dospelým vyriešiť problémové situácie alebo zvládnuť osobné alebo spoločenské životné krízy napr. šikana, sociálne vylúčenie, výsmech, ponižovanie, imigrácia, xenofóbia, neúspech, komunikačná bariéra z dôvodu neznalosti jazyka a pod.

VÝSTUP:
          Výstava výtvarných a literárnych prác v priestoroch školy, usporiadanie výstavy a vernisáže prác, zorganizovanie slávnostného oceňovania víťazných prác

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE:

• Súťaž prebieha do 15. mája 2024.
          • Obálku označte heslom „Výtvarná a literárna súťaž“. Akceptované budú výtvarné a literárne práce s poštovou pečiatkou s dátumom 15. 5. 2024.
          • Vyhlasovateľ práce autorom nevracia.
          • Prihlásené práce budú zverejňované priebežne na webstránke školy a vo vestibule školy.
          • Rozsah prác: 1. Výtvarné práce- max A2
                                    2. Literárne práce- neobmedzený rozsah a forma (poézia/próza)
          • Kategórie prác:
            1. Výtvarné práce- 1.kategória (1.stupeň)
                                           2. kategória (2.stupeň)
          • 2. Literárne práce- 1.kategória (1.stupeň)
                                           2. kategória (2.stupeň)
          • Víťazov vyberie odborná porota.
          • Každá práca musí byť na rube označená týmito údajmi:
          1. Meno autora, vek, kategória
          2. Meno vyučujúceho
          3. Adresa školy
          4. Názov práce

Výtvarné a literárne práce zasielajte na adresu:
          Základná škola s materskou školou
          Ulica P.Dobšinského 746/5
          971 01 Prievidza

V Prievidzi, dňa 6.3.2024                                                  Mgr. Miriam Bencová
                                                                                                           riaditeľka ZŠ