• Geografická olympiáda

• Do školského kola geografickej olympiády sa zapojilo 18 žiakov z 5.-9.ročníka.  Vyskúšali si svoje vedomosti a praktické zručnosti pri práci s mapou. Súťažili v troch kategóriách a z každej postúpili do okresného kola po dvaja žiaci. Nás teší, že celkovo až 16 žiakov boli úspešní riešitelia. Do okresného kola postupujú:

Kategória G- Emil Pastierik 5.B

Sophia Sentandráši 5.C

Kategória F- Samuel Nižňanský 7.B

Ema Lezová 7.C

Kategória E- Lucia Nikmonová 9.A

Oliver Hric 8.A

Všetkým účastníkom ďakujeme a postupujúcim budeme držať palce.

Mgr. Igor Kútny

• Európske ocenenie kvality za prácu v projekte eTwinning: „ Pohoda detí"

• Minuloročná práca na hodinách anglického jazyka žiakov z terajšej 4.A, 4.B, 5.A  a 5.B a naša spolupráca s partnermi z Turecka a Španielska splnili kritériá rámca pre označenie kvality a získali vysoké skóre. K nášmu prvému oceneniu na národnej úrovni sa pridáva aj ďalšie na eúropskej úrovni a to bude uvedené v špeciálnej oblasti tejto Európskej školskej vzdelávacej platformy.

Z diplomu a uznania sa nesmierne tešíme.

Mgr. Denisa Sczyrzická

• Šaliansky Maťko

• Na našej škole sa konalo školské kolo recitačnej sútaže v prednese slovenskej povesti - Šaliansky Maťko J. C. Hronského.

Prednes povesti je pomerne náročný pre jej rozsah a zložité slová s množstvom názvov viažucich sa na miesta a osobnosti slovenskej histórie. Deti sa však so svojimi textami skutočne popasovali a bolo z čoho vyberať. Obzvlášť obdivuhodná bola účasť detí, pre ktoré slovenčina nie je ich rodný jazyk. Všetci sme zažili pekný umelecký zážitok. Ďakujeme.

16. 1. 2024 sa predviedli žiaci 2. a 3. ročníka v I. kategórii.

I. kategória

1.miesto - Patrik Mendel - 2.B

2.miesto - Adriana Alaxová - 3.A

3. miesto - Peter Rybár - 2.C a Sarah Šnircová - 2.A

17. 1. 2024 si svoje prednesy vypočuli žiaci 4. ročníka I. stupňa a žiaci z II. stupňa ZŠ v II. a III. kategórii.

II. kategória

1. miesto - Oliver Kraus - 4.B

2. miesto - Andrea Adamcová - 4.C

3. miesto - Taron Pánis - 4.A

III. kategória

1. miesto - Natália Štancelová - 6.A

Výhercom srdečne blahoželáme, postupujúcim držíme palce v ďalšom kole. Každý ocenený dostal peknú knižnú cenu o slovenských povestiach alebo bájkach a všetci účastníci sladkú odmenu a darček.

Koordinátor sútaže: Mgr. Magdaléna Laluhová

• Práca v krúžku - Športové hry

• Športový krúžok pre žiakov 3.ročníka je miesto, kde sa deti môžu venovať svojej vášni k pohybu a športu.

Zlepšujú si fyzickú kondíciu a učia sa aj významu spolupráce, tímovej práce a fair play. Voľný čas našich malých športovcov je naplnený radosťou a energiou. V krúžku skúšajú rôzne športové disciplíny.

Okrem zábavy si osvojujú aj dôležité životné hodnoty, ako sú vzájomná úcta, zodpovednosť a priateľstvo.

PaedDr. B. Žideková