• Školský vzdelávací program

• ŠTVORLÍSTOK pre zdravie,šťastie, kultúru a poznanie

ŠkVP charakterizuje dlhodobú koncepciu výchovno-vzdelávacej činnosti. Hlavným cieľom profilácie školy je klásť dôraz na postoje detí ku zdraviu, poznaniu a hodnotám kultúrneho dedičstva. Využívame interaktívne metódy, zážitkové učenie, projektové vyučovanie. Vzdelávací program je vypracovaný  na základe praktických pedagogických skúseností, rešpektuje rozvojové možnosti detí predškolského veku.

ZAMERANIE ŠKOLY

Vlastné zameranie školy sme stanovili v súlade s ustanovenými cieľmi štátneho vzdelávacieho programu, potrebami a záujmami detí, ich zákonných zástupcov a podmienok školy. Snažíme sa vytvárať podnetné prostredie a priaznivú, socio- emocionálnu klímu založenú na láske, dôvere, istote a bezpečí. Naša materská škola by chcela byť školou rodinného typu  s ponukou priateľského prostredia, otvorenej komunikácie s rodičmi i deťmi a snahou zabezpečiť kvalitné predškolské vzdelávanie zamerané na:

Zdravie

• denným pobytom v Soľnej izbe predchádzať ochoreniam horných dýchacích ciest, alergiám, ekzémom a astme, posilňovať imunitný systém a znižovať tak chorobnosť detí,
          • prehlbovať poznatky o zdraví a chorobe,
          • rozvíjaním pohybových schopností a zručností predchádzať vzniku detskej obezity.

Kultúru

• utvárať a rozvíjať národné povedomie prostredníctvom ľudovej slovesnosti a spoznávania  ľudových zvykov a tradícií našich predkov (Mikuláš, Vianoce, Fašiangy, Vynášanie  Moreny, Veľokonočné zvyky, Stavanie mája )

Poznanie

• podporovať rozvoj detskej osobnosti, technicko-logického myslenia a manuálnych zručností prostredníctvom zostavovania kreatívnych modelov z lega a plnenia úloh a cieľov projektu Technická škôlka,
          • vychovávať k dopravnej disciplíne, rozvíjať schopnosť v praktických situáciách uplatňovať zásady bezpečného správania sa v cestnej premávke v úlohe chodca, cyklistu, či korčuliara,
          •  na veku primeranej úrovni ovládať a využívať digitálne technológie vo všetkých oblastiach učenia sa.