• BUBNOVAČKA

• November je mesiacom v oblasti ochrany práv dieťaťa.

20. november vyhlásila organizácia UNICEF za Svetový deň detí, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa.

Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri, organizuje podujatie „Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť“, ktoré rozbehlo Centrum Slniečko, n.o., člen Koalície pre deti Slovensko. Podujatie sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a prezidenta Českej republiky Petra Pavla.

Aj naša škola sa opätovne zapojila do desiateho ročníka „Bubnovačky“, s cieľom symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.

„Bubnovali“ sme v čase 10:00 – 11:00, aby sme pripomenuli, že Hlas detí je dôležitý! Žiaci hlasným bubnovaním dali najavo, že sú tu, a že chcú byť počuté.

Pretože - DETI TICHO PRED NÁSILÍM NEOCHRÁNI!

Koordinátor primárnej prevencie Mgr. Beáta Arpášová